Yeni amatör komedyen Jerry Seinfeld’in 2020 model “ilk” stand-up gösterisi

14 Mayıs 2020
Komedi

Seinfeld dizisini keşfettiğimde, o zamana kadar izlediğim en iyi durum komedisi olduğunu düşünmüştüm, üzerinden yıllar geçti, hala ilk 5’imdedir.

Geçen hafta Jerry Seinfeld’in yeni Netflix special’ı 23 Hours to Kill yayımlandı. Gösteriyi çıktığı gün izledim. Büyük hayal kırıklığı yaşadım.

Sıcak sıcak yazmak istemedim, çünkü Seinfeld’in komedi anlayışımı değiştiren ve geliştiren biri olduğuna inanıyorum, büyük saygı duyuyorum. Biraz yumuşamak için bekledim açıkçası.

Uzun uzun eleştirebilirim ama buna gerek yok, sadece hissettirdiğini kısaca iki üç cümleyle yazacağım.

Gösterinin çoğunda, modası geçmiş tespitler dinledim. Amatör bir komedyen, yeni yeni kendini duyurmaya çalışıyormuş gibi bir hali vardı. “Cep telefonunu, telefonla konuşmak için kullanamıyoruz artık” ayarında (bu söz de dahil olmak üzere) boomer laflarıyla doluydu şov. On yıl öncenin konuları bunlar. Lütfen…

IMDb’de puanı 6,7 an itibariyle. Çoğu yeni nesil stand-up’çının gösterisinin gerisinde bir puan. Ben o kadar cömert olamadım, 4/10. Yukarısı kurtarmıyor inanın.

14.5.20 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "Yeni amatör komedyen Jerry Seinfeld’in 2020 model “ilk” stand-up gösterisi" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya başka bir tasarımsal ihtiyacınız varsa kişisel siteme göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.