UX Tasarımcı ve UX Designer aramalarında Google’ın benim portföyüme kıyak geçmesi

4 Haziran 2020
İnternet, İş Dünyası

Google’ın bana iyilik mi yoksa kötülük mü yaptığını tam anlamadığım bir durum var. Kolay bulunabiliyor olmak güzel tabi ama aşağıdaki e-posta’daki gibi çok fazla istek de geliyor ve bu yorucu olmaya başladı.

Benden istenen şey baya “mesai”. İstemeden geri çevirmek zorunda kalıyorum haliyle. Örnek e-posta’da telefon ile arayıp anlatmam bekleniyor mesela. 🤦🏻‍♂️

Şubat 2019’dan: “Google “UX Designer” aramasında ilk sayfada makale ve ilanlarla birlikte yalnızca bir tasarımcı portföyü gösteriyor. Tahmin edin, o tasarımcı kim?

🕶 Farklı cihaz ve koşullarda denedik, herkeste durum aynı. SEO ile ilgili de özel çaba sarf etmedim halbuki.” Tweet’imden.

20 Şubat 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (15 Mart 2019): “UX Designer aramasında 4. sıraya yükselmişim (bazen 3). Nasıl oluyor da oluyor, bilmiyorum ama havasını atmam lazımdı.” Tweet’imden.

15 Mart 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (25 Mart 2019): “UX Tasarımcı aramasında da ilk sayfaya yükselmişim, bu da burada dursun. 🥳 (Güncelleme, “UX Designer” sorgusunda ikinci sıraya çıkıp üçe iniyor arada. Ne oluyor acaba?)” Tweet’imden.

25 Mart 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (4 Haziran 2020): İş çığrından çıktı. UX Tasarımcı aramasında ikinci sıraya yükseldi birkaç aydır böyle, bazen ilk oluyor. Arada kontrol ediyorum. Şaşkınlıkla izliyorum bu durumu. 😁 Ama yukarıdaki tipte e-postalar artmaya başladı.

Herhangi bir SEO çalışması yapmadığımın altını tekrar çizeyim.

4 Haziran 2019 tarihinden ekran görüntüsü

SEO işlerinden anlayan biri sitemin düzenini inceleyip sebebini anlarsa millete faydası olsun diye yorumlarda paylaşabilir. 😌

4.6.20 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "UX Tasarımcı ve UX Designer aramalarında Google’ın benim portföyüme kıyak geçmesi" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya diğer tasarımsal ihtiyaçlarınız için talep formu ile teklif isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu site ve benim hakkımda:

Bu blogda, sosyal ağlarda kaybolmasını istemediğim yazılarımı paylaşıyorum. İşlerim ve benim hakkımda bilgi edinmek için kişisel siteme ve portfolyoma gözatın.

Tasarım desteği ya da danışmanlık için talep formu ile teklif isteyebilirsiniz.

İş Bağlantıları: Kişisel Site (Hakkımda) Portfolyo (Çalışmalarım) Tasarım Talep Formu Sosyal Medya Hesaplarım: LinkedIn Profilim Twitter Hesabım Blog Yansımaları: Medium (Yalnızca Tasarım) Medium (in English) RSS Beslemesi Blogda arayın ya da arşivde gezinin:
2007-2023 © blog.numancebi.com