UX Tasarımcı ve UX Designer aramalarında Google’ın benim portföyüme kıyak geçmesi

4 Haziran 2020
İnternet, İş Dünyası

Google’ın bana iyilik mi yoksa kötülük mü yaptığını tam anlamadığım bir durum var. Kolay bulunabiliyor olmak güzel tabi ama aşağıdaki e-posta’daki gibi çok fazla istek de geliyor ve bu yorucu olmaya başladı.

Benden istenen şey baya “mesai”. İstemeden geri çevirmek zorunda kalıyorum haliyle. Örnek e-posta’da telefon ile arayıp anlatmam bekleniyor mesela. 🤦🏻‍♂️

Şubat 2019’dan: “Google “UX Designer” aramasında ilk sayfada makale ve ilanlarla birlikte yalnızca bir tasarımcı portföyü gösteriyor. Tahmin edin, o tasarımcı kim?

🕶 Farklı cihaz ve koşullarda denedik, herkeste durum aynı. SEO ile ilgili de özel çaba sarf etmedim halbuki.” Tweet’imden.

20 Şubat 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (15 Mart 2019): “UX Designer aramasında 4. sıraya yükselmişim (bazen 3). Nasıl oluyor da oluyor, bilmiyorum ama havasını atmam lazımdı.” Tweet’imden.

15 Mart 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (25 Mart 2019): “UX Tasarımcı aramasında da ilk sayfaya yükselmişim, bu da burada dursun. 🥳 (Güncelleme, “UX Designer” sorgusunda ikinci sıraya çıkıp üçe iniyor arada. Ne oluyor acaba?)” Tweet’imden.

25 Mart 2019 tarihinden ekran görüntüsü

Ekleme (4 Haziran 2020): İş çığrından çıktı. UX Tasarımcı aramasında ikinci sıraya yükseldi birkaç aydır böyle, bazen ilk oluyor. Arada kontrol ediyorum. Şaşkınlıkla izliyorum bu durumu. 😁 Ama yukarıdaki tipte e-postalar artmaya başladı.

Herhangi bir SEO çalışması yapmadığımın altını tekrar çizeyim.

4 Haziran 2019 tarihinden ekran görüntüsü

SEO işlerinden anlayan biri sitemin düzenini inceleyip sebebini anlarsa millete faydası olsun diye yorumlarda paylaşabilir. 😌

4.6.20 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "UX Tasarımcı ve UX Designer aramalarında Google’ın benim portföyüme kıyak geçmesi" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya başka bir tasarımsal ihtiyacınız varsa kişisel siteme göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.