Kendi rızasıyla kabak tatlısı yiyen insan ve ön yargılar üzerine

23 Ocak 2023
Kişisel

Ekşi’de bu başlığı gördüğümden beri, yalnız değilmişim diyordum, bir gelişme oldu bununla ilgili.

Hayatım boyunca en fazla iki kez kabak tatlısının tadına bakmışımdır. Net hatırladığım, biri evde, diğeri de bir “lokantadaydı”. Biri on, diğeri beş sene falan öncedir herhalde. İkisi de berbattı, en hafif tabiriyle. Dolayısıyla, bu tatlıyı kim niye yiyor diye şaşırır, iştahla yiyen birini gördüğümde de damak tadından şüphe ederdim açıkçası.

Günlerden bir gün, geçtiğimiz hafta -ismi lazım değil- birinin elinden bu tatlıyı, ısrarla ve baskıyla yemem gerekti. “Meğer kabak, ‘tatlısı olabilen’ bir besinmiş” dedim.

Kıssadan hisse;

Bu yaşımda, bir şeye körü körüne ‘geçmiş deneyimler’ sebebiyle kötü bakmaktansa, riske girip bir şans daha vermenin, belki de bazen güzel olabilecek şeylerden mahrum kalmamamızı sağlayabileceğini öğrenmiş bulundum kaşla göz arası. Çok sade/basit ama güzel bir ders çıkardığımı düşünüyorum. Daha önce yediklerim hala berbat bu arada, o konuda fikrim sabit. ✋

İç ses;

Belki de çok fazla şekerin lezzetlileştiremeyeceği şey yoktur, bilemedim. 🙊

23.1.23 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "Kendi rızasıyla kabak tatlısı yiyen insan ve ön yargılar üzerine" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya başka bir tasarımsal ihtiyacınız varsa kişisel siteme göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.