Delikli ya da ince fontlarla ciddi oranlarda kartuş ve toner tasarrufu

27 Aralık 2008
Tasarım

Son günlerde yerli yabancı bir çok blog ve sosyal ağda gördüğüm enteresan bir font bu. Ecofont, gerçekten dikkat çekmeyi başaran ve yüzde 20 kartuş ve toner tasarrufu sağladığını iddia eden delikli bir font. %20 tasarruf uğruna buna gerek var mı bilmiyorum ama gayet iyi niyetli bir amaçla yapıldığı kesin.

ecofont_logo_witte_bg

Öte yandan, hazırlayan ajans font sayesinde dünya çapında kendinden söz ettirmeyi başardı. Bakın ben bile Ecofont hakkında yazmış bulundum.

Alternatif olarak, son dönemde yaygınlaşan “Light” fontları baskı işlerinizde tercih ederek yüzde 80’e kadar tasarruf edebilirsiniz. İlla bu fontu kullanmak zorunda değilsiniz.

Birkaç tane beğendiğim ince fontu da sizle paylaşmak isterim: Sympathique, MarkSans, Tzaristane, MankSans, Lynda, ArDeco, Friendship, Register Sans BTN, Egret, Santino, Arnold Samuels, Jillsville, els, Glitterati, Title Gothic Light, Premier, Stylor JNL, Simples, SP Thais, Elongated Roman, Ross

27.12.08 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "Delikli ya da ince fontlarla ciddi oranlarda kartuş ve toner tasarrufu" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya başka bir tasarımsal ihtiyacınız varsa kişisel siteme göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.