DonanımHaber’de tasarımcı olarak 14. yıla girdim: Ne değişti, 13 yılda neler yaptım?

22 Kasım 2022 Salı 14:19
İş Dünyası, Kişisel, Tasarım

DonanımHaber’de tasarımcı olarak 13 yılı doldurdum, 14. yıldan gün aldım. Dün doğum günümdü, aynı döneme denk geldiği için ikisini birlikte kutluyorum her yıl.

Aşağıdaki görselde; DH’de çalışmaya başladığımda, 2009’da çekildiğim fotoğraf ile 2019’da çekilen ofisteki son onsite fotoğrafım bir arada. Malum salgının başından beri remote çalıştığımız için ofiste daha güncel fotoğrafım yok ama -sorumluluk reddi için- belirtmem lazım ki kilo verdim, 3 yıl öncekinden daha sağlıklı olduğumu sanıyor ve umuyorum. 😊

13 yılda çok değiştim, iş yapma şeklim değişti, malumunuz mesleğin formu da çok değişti, tabi DH ve hatta hedefleri de değişti. Biz de geliştirmek için çok emek verdik ama aklımızdaki birçok şeyi de henüz hayata geçiremedik, uğraşıyoruz.

“Ne yaptın arkadaş?” diyene; DH’deki görevim ile ilgili ayrıntılara LinkedIn profilimdeki “Deneyim” alanından, dahil olduğum işlerin çok ufak bir kısmına da “Projeler” bölümünden ulaşabilirsiniz. 13 yılda DH’de neler yaptığımın kısa bir özetini orada görebilirsiniz.

İnsanlar bu sektörde genellikle 2-3 yılda bir iş değiştirmeye alışkın. Ben de DH’nin bugün geldiği durumu bilmesem, 2009’daki halimle “14. yıla kadar” devam edeceğime şaşırırdım. Bu kadar uzun süredir hala DH’de olmamın en büyük sebeplerinden biri, her zaman patrondan çok arkadaş olan, DH’nin kurucusu Gün Oksay‘ın projeler ve işle ilgili diğer konularda çözüm odaklı ve pozitif yaklaşımı. Bu anlamda şanslı olduğumu düşünüyorum. Zam dönemi değil, o zaman gerekirse ilaveten överiz. 😂

22.11.22 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "DonanımHaber’de tasarımcı olarak 14. yıla girdim: Ne değişti, 13 yılda neler yaptım?" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim.

Bu blogda 2007'den beri sosyal ağlarda kaybolmasını istemediğim konularda yazıyorum. İşlerim ve benim hakkımda bilgi edinmek için portföyüme gözatın.

UI/UX tasarım desteği ya da danışmanlık için birlikte çalışmak isterseniz veya sorularınız varsa, e-posta ve LinkedIn üzerinden benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mesajlarınıza genellikle 24 saat içerisinde dönüş yapabiliyorum.

The English version of this blog is on Medium. (Türkçe Medium burada.)
2007-2022 © blog.numancebi.com