2019’da Dinlemenizi Önerdiğim Bir Yerli, Bir de Yabancı Podcast

27 Şubat 2019 Çarşamba (00:03) tarihinde, Komedi altına eklendi.

Yaklaşık 2 yıldır podcast’e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki podcast yayını var, her gün bir bölümünü izleseniz 2-3 yılda bitecek bu iki podcast yayını favorilerim. O yüzden uzunca bir liste yapmayacağım, sadece bu yayınlarla yetineceğim.

David Dobrik ve Jason Nash ile VIEWS

David Dobrik, Slovakya asıllı bir YouTuber. ABD’de yaşıyor ve ülkeyi terk etmesi yasak. Daha çok, aynı ada sahip YouTube kanalında yayınladığı sıra dışı tarza sahip vlogları ile tanınıyor.

Vloglarının tamamı 4 dakika 20 saniye sürüyor, bunun özel bir nedeni var mı bilmiyorum ama bu David’in ilginç bir takıntısı. Belki de bu nedenle, YouTube’da alışık olduğumuz 10 dakikanın üzerindeki videoların aksine her videosu bittiğinde “hayda! bu kadar mıydı?” dedirtiyor olabilir.

David’in vlog takımındaki isimlerden bir diğeri olan Jason Nash ile birlikte hazırlayıp sundukları poscast, 2017 Mayıs’ından beri devam ediyor, şu anda 94 bölümü bulunuyor ve haftalık yayınlanıyor.

Podcast’te genellikle gündelik olaylardan ve hafta boyunca ikilinin başından geçen garip hadiselerden bahsediyorlar ve bunu bir komedi şovuna çeviriyorlar.

VIEWS podcast’ini aşağıdaki kaynaklardan dinleyebilirsiniz. Ben genellikle yolculuklarda dinliyorum, vlogları kadar eğlenceli olmasa da yolculuğun alternatif başka yöntemlere göre daha keyifli geçmesini sağlıyor. Podcast bölümlerinin ortalama uzunluğu ise 40 dakika.

iTunes | Spotify | YouTube (Gayri Resmi) | Art19

Mesut Süre ile Rabarba

Mesut Süre, uzun yıllardır hemen hemen her platformda projelerini ve şovlarını takip ettiğim, doğal komik olduğunu düşündüğüm, çoğu kişiye itici gelen ama benim sevdiğim bir tarza sahip komedyen. 8-9 senedir stand-up gösterileri yapıyor.

Radyo programı Rabarba ise 10’uncu yılında, 4 ya da 5. radyo kanalında aynı isimle devam ediyor. Şu anda Virgin Radio’da hafta içi her gün 18:00’da başlayıp 20:00’da bitiyor. Benim gibi podcast üzerinden dinleyecekler için program yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor (şarkılar, reklamlar, haberler vs. podcast yayınından çıkarılıyor çünkü).

Şu sıralar çoğu insan O’nu, YouTube’da sunduğu Mesut Süre ile İlişki Testi programından tanıdığı için bu kişilere Rabarba podcastleri, Mesut Süre mizahına aşina olmadıkları için başta garip gelebilir, yadırgayabilirler (bunun yansımalarını Ekşi Sözlük gibi platformlarda Mesut Süre başlığına yazılan yorumlardan da görebiliyoruz) ama alışınca vazgeçemeyecekleri bir şeye dönüşüyor Rabarba. Bizzat sonradan ısınan insanlar tanıyorum.

Mesut Süre ile Rabarba podcast’ini aşağıdaki kaynaklardan dinleyebilirsiniz. Kişisel fikrimi belirtmem gerekirse, Kemal Ayça ve Nuri Çetin’in konuk olduğu üçlü yayınlar, Rabarba’nın zirvesi bana göre. İlker Gümüşoluk ile ikili yayınlar da güzel tabi. Mesut ile İlker’in sinsi ve tatlı rekabeti ve atışmalarına bayılıyorum. Kadın konuklar arasında favorim Firuze Özdemir olsa da arada -uzun süre konuk olmadıysa- Ebru Yıldız’ın çatapatlarını arıyorum.

Dilerim Mesut Süre az ünlülükten, ünlülüğe terfi ederken, arada kaynayıp gitmesin bu kalaycılık. Yoksa evde, ofiste, yatmadan önce, uyanıp işe gitmeye hazırlanırken ne dinleriz?

iTunes | Karnaval | YouTube (Gayri Resmi) | Podfanatic

Bu gönderinin faydalı olabileceğini düşünüyorsanız paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bunlar da İlginizi Çekebilir


Bir Apple Ürünü Satın Alırken, Aslında Müşteri Memnuniyetine de Ödüyor Olmak (Örneklerle) Geçtiğimiz ay MacBook Pro'nun klavyesinin bir tuşu düştü. Randevu alıp Apple Akasya şubesine gittim, 15 dakikada tamir edip teslim ettiler. F tuşu... 1 Haziran 2018 Cuma günü eklendi.
Yahudilerin Genellikle Zirvede Olmasının Sebebi Bana göre birbirlerine destek olmalarıdır bunun nedeni. Çıkar ilişkisi dahi olsa (tümüyle öyledir demiyorum, o ihtimal bile olsa) birbirlerine her... 23 Nisan 2014 Çarşamba günü eklendi.
Sokakta Kafanızı Çevirdiğiniz Her Yerde O’nu Görüyorsunuz ama Tanıyor musunuz? Helvetica'dan bahsediyorum. Size önereceğim ise; Microsoft'un kopyalayıp Arial diye bir benzerini yaptığı, billboardlarda, dergilerde ve logolarda... 17 Mart 2017 Cuma günü eklendi.
Daha fazlası için tıklayınız →

Numan Çebi Merhaba! Ben Numan. Henüz tanışmadıysak, bir tasarımcıyım. Basit tabirle, kullanıcı-merkezli web siteleri ve mobil uygulama arayüzleri tasarlıyorum. İşim hakkında daha fazla bilgiyi portföyümden edinebilirsiniz. → Görüntülemekte olduğunuz bu blogda sosyal ağlarda kaybolup gitmesini istemediğim konularda, 2007'den beri yazmaya devam ediyorum. Aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden ve merhaba@numancebi.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. RSS
Öne Çıkarılanlar
UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) Nedir? (Örneklerle Anlatım) Yaklaşık 2 yıldır podcast'e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki... 29 Kasım 2019 Cuma günü eklendi.
Web Sitemi Yeniledim: Nedeni, İzlediğim Yol, Güncellemenin Kapsamı ve Performans Test Sonuçları Yaklaşık 2 yıldır podcast'e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki... 18 Şubat 2019 Pazartesi günü eklendi.
Apple ile “Akışkan Arayüzler Tasarlamak” Üzerine, Ders Niteliğinde Sunum Yaklaşık 2 yıldır podcast'e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki... 8 Haziran 2018 Cuma günü eklendi.
Neden Venezüela’ya Taşınmıyoruz? Yaklaşık 2 yıldır podcast'e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki... 24 Mayıs 2018 Perşembe günü eklendi.
UXistanbul 2017 ve Karl Gilis’in “İlk Buluşma Prensibi” Yaklaşık 2 yıldır podcast'e her zamankinden fazla vakit ayırdığımı, bugün üzerine düşününce fark ettim. Özellikle bağımlısı olduğum iki... 11 Mayıs 2017 Perşembe günü eklendi.
Blogumda Google ile hızlı arama yapabilirsiniz.

Bu sitede yer alan gönderiler izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. (Gerektiği durumda lütfen e-posta ile bildiriniz.) Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim.

2007-2020 © blog.numancebi.com