2019 yılı Spotify dürümüm: Schiller yine zirvede, yeni kimler var, bir bakalım

5 Aralık 2019
Müzik

Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada derliyor. Bu yılki sonuçlara göre, 2019’da Spotify’da, daha önceki yıllarda olduğu gibi, “en çok” Schiller dinlemişim.

Schiller müzik grubu

Schiller 98’den beri piyasaları öttüren, şair Friedrich Schiller’in adıyla boy gösteren Alman elektronik müzik grubu. Ben de 2005’ten beri, iflah olmaz bir bağımlısı olarak dinliyorum kendisini, sıkılmam da mümkün değil. Grubu tanıdığım şarkı, yine bir Alman müzisyen “Peter Heppner” ile birlikte yaptıkları 2003 çıkışlı “I Feel You” adlı parçaydı.

Bu şarkıyı sadece bir defa radyoda duymuştum ve evet o zamanlar radyo çok popülerdi, üstelik Shazam da yoktu. Şarkıyı bulana kadar aylarca debelenmiştim. Dinlemek isterseniz, aşağıdaki oynatıcı sizin için.

Spotify’a göre 2019’da ikinci ve beşinci arasında olanlar sırasıyla NAV, Pogo, James Blake ve Mees Salome’ymiş. Bitki değilseniz kesin seveceğinize emin olduğum Pogo var 3. sırada, öneririm.

Pogo’nun YouTube kanalındaki video klip mashupları olağanüstü, genellikle çizgi filmlerden ve eski sinema filmlerinden sahneler kullanıyor ve bazen canlı çok etkileyici şovlar da yapıyor. Örnek:

En başarılı bulduğum parçası, dünyanın geri kalanı ile birlikte Alice:

Bu yıl 44 farklı ülkeden müzik dinlemişim.

Spotify’ın en çok dinlediğim türler arasında gösterdiği o pop, 90’lar pop’u, lütfen, karışıklık olmasın.

2019’da en çok dinlediğim şarkıları bu bağlantıdan dinlebilirsiniz:

Numan’ın Spotify Wrap’i

Bana düzgün bir seçki ver lütfen derseniz de son zamanlarda pek güncellemediğim, şimdi yeri geldiği için paylaşacağım müzik blogumu buraya bırakayım:

muziksever.numancebi.com

Badumtıs.

Diğer müzik gönderileri için şuraya alalım sizi.

5.12.19 tarihinde blog.numancebi.com adresinde yayımlanmış olan "2019 yılı Spotify dürümüm: Schiller yine zirvede, yeni kimler var, bir bakalım" başlıklı bu yazı izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda lütfen e-posta ile izin isteyiniz. Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim. Web ve uygulama arayüz tasarımı, UX danışmanlığı veya başka bir tasarımsal ihtiyacınız varsa kişisel siteme göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.