2019 yılı Spotify dürümüm: Schiller yine zirvede, yeni kimler var, bir bakalım

5 Aralık 2019 Perşembe (11:18) tarihinde, Müzik altına eklendi.

Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada derliyor. Bu yılki sonuçlara göre, 2019’da Spotify’da, daha önceki yıllarda olduğu gibi, “en çok” Schiller dinlemişim.

Schiller müzik grubu

Schiller 98’den beri piyasaları öttüren, şair Friedrich Schiller’in adıyla boy gösteren Alman elektronik müzik grubu. Ben de 2005’ten beri, iflah olmaz bir bağımlısı olarak dinliyorum kendisini, sıkılmam da mümkün değil. Grubu tanıdığım şarkı, yine bir Alman müzisyen “Peter Heppner” ile birlikte yaptıkları 2003 çıkışlı “I Feel You” adlı parçaydı.

Bu şarkıyı sadece bir defa radyoda duymuştum ve evet o zamanlar radyo çok popülerdi, üstelik Shazam da yoktu. Şarkıyı bulana kadar aylarca debelenmiştim. Dinlemek isterseniz, aşağıdaki oynatıcı sizin için.

https://

Spotify’a göre 2019’da ikinci ve beşinci arasında olanlar sırasıyla NAV, Pogo, James Blake ve Mees Salome’ymiş. Bitki değilseniz kesin seveceğinize emin olduğum Pogo var 3. sırada, öneririm.

Pogo’nun YouTube kanalındaki video klip mashupları olağanüstü, genellikle çizgi filmlerden ve eski sinema filmlerinden sahneler kullanıyor ve bazen canlı çok etkileyici şovlar da yapıyor. Örnek:

https://

En başarılı bulduğum parçası, dünyanın geri kalanı ile birlikte Alice:

https://

Bu yıl 44 farklı ülkeden müzik dinlemişim.

Spotify’ın en çok dinlediğim türler arasında gösterdiği o pop, 90’lar pop’u, lütfen, karışıklık olmasın.

2019’da en çok dinlediğim şarkıları bu bağlantıdan dinlebilirsiniz:

Numan’ın Spotify Wrap’i

Bana düzgün bir seçki ver lütfen derseniz de son zamanlarda pek güncellemediğim, şimdi yeri geldiği için paylaşacağım müzik blogumu buraya bırakayım:

muziksever.numancebi.com

Badumtıs.

Diğer müzik gönderileri için şuraya alalım sizi.

Bu gönderinin faydalı olabileceğini düşünüyorsanız paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bunlar da İlginizi Çekebilir


Paris’te 1.70 Euro’ya 24 Saatliğine Bisiklet Kiralamak Mümkün Yanlış okumadınız. :) Servisin adı Velib ve dünyanın en güzel sistemini kurmuşlar. Detayları anlattığım bir video çektim, üşenmez de... 20 Eylül 2016 Salı günü eklendi.
Citroën Lacoste: Konsept Otomobil Bittiğim andır. İki büyük isim, sevdiğim bir marka ve yeşilin en beğendiğim tonu bir araya gelince demek ki böyle bir şey çıkıyor... 7 Ekim 2010 Perşembe günü eklendi.
Yahudilerin Genellikle Zirvede Olmasının Sebebi Bana göre birbirlerine destek olmalarıdır bunun nedeni. Çıkar ilişkisi dahi olsa (tümüyle öyledir demiyorum, o ihtimal bile olsa) birbirlerine her... 23 Nisan 2014 Çarşamba günü eklendi.
Daha fazlası için tıklayınız →

Numan Çebi Merhaba! Ben Numan. Henüz tanışmadıysak, bir tasarımcıyım. Basit tabirle, kullanıcı-merkezli web siteleri ve mobil uygulama arayüzleri tasarlıyorum. İşim hakkında daha fazla bilgiyi portföyümden edinebilirsiniz. → Görüntülemekte olduğunuz bu blogda sosyal ağlarda kaybolup gitmesini istemediğim konularda, 2007'den beri yazmaya devam ediyorum. Aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden ve merhaba@numancebi.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. RSS
Öne Çıkarılanlar
UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) Nedir? (Örneklerle Anlatım) Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada... 29 Kasım 2019 Cuma günü eklendi.
Web Sitemi Yeniledim: Nedeni, İzlediğim Yol, Güncellemenin Kapsamı ve Performans Test Sonuçları Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada... 18 Şubat 2019 Pazartesi günü eklendi.
Apple ile “Akışkan Arayüzler Tasarlamak” Üzerine, Ders Niteliğinde Sunum Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada... 8 Haziran 2018 Cuma günü eklendi.
Neden Venezüela’ya Taşınmıyoruz? Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada... 24 Mayıs 2018 Perşembe günü eklendi.
UXistanbul 2017 ve Karl Gilis’in “İlk Buluşma Prensibi” Spotify, her yıl Aralık ayında, geride bırakılan yıl boyunca en çok dinlediklerinizi paketleyip Spotify Wrapped adlı, görsel olarak zengin bir sayfada... 11 Mayıs 2017 Perşembe günü eklendi.
Blogumda Google ile hızlı arama yapabilirsiniz.

Bu sitede yer alan gönderiler izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. (Gerektiği durumda lütfen e-posta ile bildiriniz.) Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim.

2007-2020 © blog.numancebi.com