Sensation Etkinliğine Neden Katılmadım?

14 Ekim 2012 Pazar (00:00) tarihinde, Müzik altına eklendi.

Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm Arena’da “hedef kitlesiyle” buluştu.

Sensation’ı bilen zaten ne kadar görkemli ve büyük bir organizasyon olduğunu da biliyordur muhtemelen. Nisan ayında Sensation’ın resmi Facebook sayfasında yayınlanan tanıtım videosu ile şölenin bu yıl İstanbul’a da uğrayacağını öğrenince çok sevinmiştim.

Senelerce setlerini dinlediğim ve birçok kaydını izlediğim Sensation White bana daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı. Ancak günler, haftalar geçti ve etkinliğin Ataköy Atletizm Arena’da gerçekleştirileceği henüz duyurulmamıştı. Heyecanlı bekleyiş sürüyordu, planlar bile ona göre yapılıyordu.

Fakat gün geldi acı gerçekle yüzleştim. Etkinliğin Ataköy’de bir spor kompleksinde yapılacağını öğrendim. Ataköy Atletizm Arena her ne kadar bağrımıza bastığımız bir nokta olsa da bu etkinlik için ne kadar uygundu? 2009 yılında yine bu kadar şişirilen Tranceworld Turkey etkinliğine de katılmış biri olarak az çok ziyaretçi kitlesini tahmin edebiliyordum. O mekanda Sensation ruhunu nasıl yansıtacaklarını kara kara düşünür oldum. Bakın “kara kara” diyorum, Sensation “White” oysaki. :) Aşağıda 2010′da Amsterdam’da düzenlenen Sensation White etkinliğinde, sakin bir anda çekilen örnek fotoğrafı görebilirsiniz.

Duyurulmasının ardından üstünden neredeyse yarım sene geçmiş olmasına rağmen Biletix’te satışta olan Sensation biletleri son hafta başında halen tükenmemiş, Ataköy Atletizm Arena’yı dolduramamışlardı. Bu bir işaret olmalıydı. Ertesi gün (8 Ekim’de) Biletix’in Facebook kapak fotoğrafını Sensation temalı bir görsel ile değiştirdiğini gördüm. Bu fotoğrafın altına yazılan yorumlarla ilgili bir tahminim var ama emin olmadığım için kesin ithamlarda bulunmayacağım, bunu geçiyorum…

Bir ek bilgi vereyim. Gösterinin bilet fiyatları ne hikmetse aynı saatlerde düzenlenmekte olan Düsseldorf’tan (Almanya) ve yaklaşık 1 ay sonra seyircisiyle buluşacağı Kopenhag’dan (Danimarka) daha pahalıydı. Birçok nedeni olabilir “herkes gelmesin” gibi, orasını bilemeyeceğim.

Bu kadar olumsuzluğun ardından bu etkinliğin bir fiyasko ile sonuçlanacağını düşünmeye başladım ve etkinliğe katılmaktan zor da olsa vazgeçtim. Bu kararım, müzik zevkimi az çok bilen yakın çevrem ve müzik blogumu takip edenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı haliyle.

Ben bu yazıyı yazarken etkinlik başlamış ama henüz bitmemişti. O esnada -anladığım kadarıyla etkinliğin girişinde çekilip- Twitter’da paylaşılan bir fotoğrafa denk geldim. Fotoğrafta, Biletix kapak görselinin altına yorum yazan kızı göremedim. :) İlgili tweet aşağıda, yorum sizin.

sensation white türkiye

Etkinlikle ilgili yorumları önümüzdeki günlerde sosyal medyada bolca göreceğimizden eminim. Şu an umarım katılımcılar eğlenebiliyorlardır. Yine de iyi tarafından bakalım. Bu etkinliğin ülke ekonomisine faydası olduğundan şüphem yok. Beyaz atlet satışları patlamış olmalı. :)

Şimdilik diyeceklerim bu kadar. İzlediğim filmi bölüp bu yazıyı yazmaya başlamıştım. Office Space‘e (1999 – Komedi, Suç) devam edeyim ben.

Bir sonraki yazımda görüşünceye dek hoşçakalın. O kadar beklemek istemiyorsanız dilediğinizde bana Twitter ve Facebook‘tan ulaşabileceğinizi unutmayın!

Bu gönderinin faydalı olabileceğini düşünüyorsanız paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bunlar da İlginizi Çekebilir


1961’den Bir Dergi Makalesi: 2000’li Yıllar Yaşamaya Değer Olacak mı? Eviniz "hava duvarlara" ve havada dalgalanan bir çatıya sahip olabilir. Eşiniz kendisine yardımcı olacak bir bilgisayara sahip olabilir. Tabletler,... 12 Ekim 2016 Çarşamba günü eklendi.
Okumadan Önce, Okumanız için: Okuma Sitesi Kitap, dergi ve benzeri yazılı kaynaklar internet çağında, bundan on sene önceki kadar ilgi görmüyor olsa  da halen tercihini ısrarla kitaptan yana... 7 Ekim 2008 Salı günü eklendi.
American Airlines ile Casey Neistat’ın Karşı Karşıya Gelmesi Halkla İlişkiler 101'de okutulacak bir şeyden bahsedeceğim size. Ünlü vlogger (veya Youtuber) ve film yapımcısı Casey Neistat, çok sevdiği American... 2 Nisan 2016 Cumartesi günü eklendi.
Daha fazlası için tıklayınız →

Numan Çebi Merhaba! Ben Numan. Henüz tanışmadıysak, bir tasarımcıyım. Basit tabirle, kullanıcı-merkezli web siteleri ve mobil uygulama arayüzleri tasarlıyorum. İşim hakkında daha fazla bilgiyi portföyümden edinebilirsiniz. → Görüntülemekte olduğunuz bu blogda sosyal ağlarda kaybolup gitmesini istemediğim konularda, 2007'den beri yazmaya devam ediyorum. Aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden ve merhaba@numancebi.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. RSS
Öne Çıkarılanlar
UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) Nedir? (Örneklerle Anlatım) Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... 29 Kasım 2019 Cuma günü eklendi.
Web Sitemi Yeniledim: Nedeni, İzlediğim Yol, Güncellemenin Kapsamı ve Performans Test Sonuçları Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... 18 Şubat 2019 Pazartesi günü eklendi.
Apple ile “Akışkan Arayüzler Tasarlamak” Üzerine, Ders Niteliğinde Sunum Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... 8 Haziran 2018 Cuma günü eklendi.
Neden Venezüela’ya Taşınmıyoruz? Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... 24 Mayıs 2018 Perşembe günü eklendi.
UXistanbul 2017 ve Karl Gilis’in “İlk Buluşma Prensibi” Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... 11 Mayıs 2017 Perşembe günü eklendi.
Blogumda Google ile hızlı arama yapabilirsiniz.

Bu sitede yer alan gönderiler izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alıntılanamaz. (Gerektiği durumda lütfen e-posta ile bildiriniz.) Hassasiyetiniz icin teşekkür ederim.

2007-2020 © blog.numancebi.com