Sensation Etkinliğine Neden Katılmadım?

6 sene önce, Müzik kategorisine eklendi.

Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm Arena’da “hedef kitlesiyle” buluştu.

Sensation’ı bilen zaten ne kadar görkemli ve büyük bir organizasyon olduğunu da biliyordur muhtemelen. Nisan ayında Sensation’ın resmi Facebook sayfasında yayınlanan tanıtım videosu ile şölenin bu yıl İstanbul’a da uğrayacağını öğrenince çok sevinmiştim.

Senelerce setlerini dinlediğim ve birçok kaydını izlediğim Sensation White bana daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı. Ancak günler, haftalar geçti ve etkinliğin Ataköy Atletizm Arena’da gerçekleştirileceği henüz duyurulmamıştı. Heyecanlı bekleyiş sürüyordu, planlar bile ona göre yapılıyordu.

Fakat gün geldi acı gerçekle yüzleştim. Etkinliğin Ataköy’de bir spor kompleksinde yapılacağını öğrendim. Ataköy Atletizm Arena her ne kadar bağrımıza bastığımız bir nokta olsa da bu etkinlik için ne kadar uygundu? 2009 yılında yine bu kadar şişirilen Tranceworld Turkey etkinliğine de katılmış biri olarak az çok ziyaretçi kitlesini tahmin edebiliyordum. O mekanda Sensation ruhunu nasıl yansıtacaklarını kara kara düşünür oldum. Bakın “kara kara” diyorum, Sensation “White” oysaki. :) Aşağıda 2010′da Amsterdam’da düzenlenen Sensation White etkinliğinde, sakin bir anda çekilen örnek fotoğrafı görebilirsiniz.

Duyurulmasının ardından üstünden neredeyse yarım sene geçmiş olmasına rağmen Biletix’te satışta olan Sensation biletleri son hafta başında halen tükenmemiş, Ataköy Atletizm Arena’yı dolduramamışlardı. Bu bir işaret olmalıydı. Ertesi gün (8 Ekim’de) Biletix’in Facebook kapak fotoğrafını Sensation temalı bir görsel ile değiştirdiğini gördüm. Bu fotoğrafın altına yazılan yorumlarla ilgili bir tahminim var ama emin olmadığım için kesin ithamlarda bulunmayacağım, bunu geçiyorum…

Bir ek bilgi vereyim. Gösterinin bilet fiyatları ne hikmetse aynı saatlerde düzenlenmekte olan Düsseldorf’tan (Almanya) ve yaklaşık 1 ay sonra seyircisiyle buluşacağı Kopenhag’dan (Danimarka) daha pahalıydı. Birçok nedeni olabilir “herkes gelmesin” gibi, orasını bilemeyeceğim.

Bu kadar olumsuzluğun ardından bu etkinliğin bir fiyasko ile sonuçlanacağını düşünmeye başladım ve etkinliğe katılmaktan zor da olsa vazgeçtim. Bu kararım, müzik zevkimi az çok bilen yakın çevrem ve müzik blogumu takip edenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı haliyle.

Ben bu yazıyı yazarken etkinlik başlamış ama henüz bitmemişti. O esnada -anladığım kadarıyla etkinliğin girişinde çekilip- Twitter’da paylaşılan bir fotoğrafa denk geldim. Fotoğrafta, Biletix kapak görselinin altına yorum yazan kızı göremedim. :) İlgili tweet aşağıda, yorum sizin.

sensation white türkiye

Etkinlikle ilgili yorumları önümüzdeki günlerde sosyal medyada bolca göreceğimizden eminim. Şu an umarım katılımcılar eğlenebiliyorlardır. Yine de iyi tarafından bakalım. Bu etkinliğin ülke ekonomisine faydası olduğundan şüphem yok. Beyaz atlet satışları patlamış olmalı. :)

Şimdilik diyeceklerim bu kadar. İzlediğim filmi bölüp bu yazıyı yazmaya başlamıştım. Office Space‘e (1999 – Komedi, Suç) devam edeyim ben.

Bir sonraki yazımda görüşünceye dek hoşçakalın. O kadar beklemek istemiyorsanız dilediğinizde bana Twitter ve Facebook‘tan ulaşabileceğinizi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bunlar da İlginizi Çekebilir


Bir Turistin Kaleminden, İstanbul’da Yapılabilecek 50 Şey Audrey isimli bir gezi blogcusu ve Youtuber, blogunda İstanbul'a gelmek (gitmek) isteyenler için 50 tavsiyesini derlemiş. Bu tavsiyeleri okumak benim için... (2 sene önce)
Arayüz Tasarımcılar için Ücretsiz İkon Kaynakları (Kendi Kullandıklarım) İkon (icon/simge) tasarımı başlı başına bir iş. Çoğu arayüz tasarımcı tasarımlarında ikon kullanması gerektiğinde hazır ikon kaynaklarına... (2 sene önce)
Posterlerin Arkasındaki Adam: Drew Struzan Drew Struzan, 1947 doğumlu bir Amerikan artist. 150'den fazla film posterine imza attı. Film posterleri dışında albüm kapakları, kitap kapakları ve... (1 sene önce)
Daha fazlası için tıklayınız →
Numan ebi Blog sayfama hosgeldin. Henuz tanismadiysak ben Numan, kullanici-merkezli web siteleri ve mobil uygulama arayuzleri tasarliyorum. Detaylar burada → Bu sitede, mikrobloglarda kaybolmasini istemedigim konularda, 2007'den beri yaziyorum. RSS
Öne Çıkarılanlar
Apple ile “Akışkan Arayüzler Tasarlamak” Üzerine, Ders Niteliğinde Sunum Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (1 ay önce)
Neden Venezüela’ya Taşınmıyoruz? Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (2 ay önce)
UXistanbul 2017 ve Karl Gilis’in “İlk Buluşma Prensibi” Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (1 sene önce)
Bu blog ve bağlı diğer sitelerimde hızlı arama yapabilirsiniz.

Bu sitede yer alan icerikler izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtilmeksizin alintilanamaz. (Gerektigi durumda e-posta ile bildiriniz.) Hassasiyetiniz icin tesekkurler.

TELIF HAKKI, 2007-2018 NUMANCEBI.COM