Sensation Etkinliğine Neden Katılmadım?

5 sene önce, Müzik kategorisine eklendi.

Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm Arena’da “hedef kitlesiyle” buluştu.

Sensation’ı bilen zaten ne kadar görkemli ve büyük bir organizasyon olduğunu da biliyordur muhtemelen. Nisan ayında Sensation’ın resmi Facebook sayfasında yayınlanan tanıtım videosu ile şölenin bu yıl İstanbul’a da uğrayacağını öğrenince çok sevinmiştim.

Senelerce setlerini dinlediğim ve birçok kaydını izlediğim Sensation White bana daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı. Ancak günler, haftalar geçti ve etkinliğin Ataköy Atletizm Arena’da gerçekleştirileceği henüz duyurulmamıştı. Heyecanlı bekleyiş sürüyordu, planlar bile ona göre yapılıyordu.

Fakat gün geldi acı gerçekle yüzleştim. Etkinliğin Ataköy’de bir spor kompleksinde yapılacağını öğrendim. Ataköy Atletizm Arena her ne kadar bağrımıza bastığımız bir nokta olsa da bu etkinlik için ne kadar uygundu? 2009 yılında yine bu kadar şişirilen Tranceworld Turkey etkinliğine de katılmış biri olarak az çok ziyaretçi kitlesini tahmin edebiliyordum. O mekanda Sensation ruhunu nasıl yansıtacaklarını kara kara düşünür oldum. Bakın “kara kara” diyorum, Sensation “White” oysaki. :) Aşağıda 2010′da Amsterdam’da düzenlenen Sensation White etkinliğinde, sakin bir anda çekilen örnek fotoğrafı görebilirsiniz.

Duyurulmasının ardından üstünden neredeyse yarım sene geçmiş olmasına rağmen Biletix’te satışta olan Sensation biletleri son hafta başında halen tükenmemiş, Ataköy Atletizm Arena’yı dolduramamışlardı. Bu bir işaret olmalıydı. Ertesi gün (8 Ekim’de) Biletix’in Facebook kapak fotoğrafını Sensation temalı bir görsel ile değiştirdiğini gördüm. Bu fotoğrafın altına yazılan yorumlarla ilgili bir tahminim var ama emin olmadığım için kesin ithamlarda bulunmayacağım, bunu geçiyorum…

Bir ek bilgi vereyim. Gösterinin bilet fiyatları ne hikmetse aynı saatlerde düzenlenmekte olan Düsseldorf’tan (Almanya) ve yaklaşık 1 ay sonra seyircisiyle buluşacağı Kopenhag’dan (Danimarka) daha pahalıydı. Birçok nedeni olabilir “herkes gelmesin” gibi, orasını bilemeyeceğim.

Bu kadar olumsuzluğun ardından bu etkinliğin bir fiyasko ile sonuçlanacağını düşünmeye başladım ve etkinliğe katılmaktan zor da olsa vazgeçtim. Bu kararım, müzik zevkimi az çok bilen yakın çevrem ve müzik blogumu takip edenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı haliyle.

Ben bu yazıyı yazarken etkinlik başlamış ama henüz bitmemişti. O esnada -anladığım kadarıyla etkinliğin girişinde çekilip- Twitter’da paylaşılan bir fotoğrafa denk geldim. Fotoğrafta, Biletix kapak görselinin altına yorum yazan kızı göremedim. :) İlgili tweet aşağıda, yorum sizin.

sensation white türkiye

Etkinlikle ilgili yorumları önümüzdeki günlerde sosyal medyada bolca göreceğimizden eminim. Şu an umarım katılımcılar eğlenebiliyorlardır. Yine de iyi tarafından bakalım. Bu etkinliğin ülke ekonomisine faydası olduğundan şüphem yok. Beyaz atlet satışları patlamış olmalı. :)

Şimdilik diyeceklerim bu kadar. İzlediğim filmi bölüp bu yazıyı yazmaya başlamıştım. Office Space‘e (1999 – Komedi, Suç) devam edeyim ben.

Bir sonraki yazımda görüşünceye dek hoşçakalın. O kadar beklemek istemiyorsanız dilediğinizde bana Twitter ve Facebook‘tan ulaşabileceğinizi unutmayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bunlar da İlginizi Çekebilir


Arayüz Tasarımcılar için Ücretsiz İkon Kaynakları (Kendi Kullandıklarım) İkon (icon/simge) tasarımı başlı başına bir iş. Çoğu arayüz tasarımcı tasarımlarında ikon kullanması gerektiğinde hazır ikon kaynaklarına... (1 sene önce)
Zomato Türkiye ile Armada Teras’ta İstanbul Manzarası Eşliğinde İstanbul Mutfağı Tadımı Zomato Türkiye ekibinden Ece, Pınar ve Fazilet ile Armada Teras'ta keyifli bir akşam yemeği ile Ağustos'a merhaba dedik. Önceki yazımda yemek yemeyi... (2 sene önce)
Elektrik Kesilince Ben Sıkıntıdan patlamamak elde değil. Son 2-3 günün yorgunluğuyla evden de çıkmak istemiyorum, soğuk da hava zaten. Sadece Fırat'a ve bir iki ufak... (4 sene önce)
Daha fazlası için tıklayınız →
Numan ebi Blog sayfama hosgeldin. Henuz tanismadiysak ben Numan, kullanici-merkezli web siteleri ve mobil uygulama arayuzleri tasarliyorum. Detaylar burada → Bu sitede, mikrobloglarda kaybolmasini istemedigim konularda, 2007'den beri yaziyorum. RSS FEEDLY
Öne Çıkarılanlar
UXistanbul 2017 ve Karl Gilis’in “İlk Buluşma Prensibi” Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (3 ay önce)
UX Alive 2017’den “UX Ne ki?” Diyenleri de İlgilendiren Notlarım ve Konferans Günü Özeti Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (3 ay önce)
📚 Mart 2017 ve Sonrası Okuduğum Kitaplar Birkaç aydır müzikseverlerin merakla beklediği etkinlik Sensation Wicked Wonderland, 13 Ekim Cumartesi gecesi ben bu yazıyı yazarken Ataköy Atletizm... (3 ay önce)
Bu blog ve bağlı diğer sitelerimde hızlı arama yapabilirsiniz.

Bu sitede yer alan içerikler izinsiz kopyalanamaz, kaynak belirtmeksizin alıntılanamaz. Gerektiği durumda bir e-posta gönderiniz. Hassasiyetiniz için teşekkürler.

TELIF HAKKI, 2007-2017 NUMANCEBI.COM